Obsah

Jednotka SDH Petřvald pomáhala na Jižní Moravě

Typ: ostatní
V rámci dobrovolnické pomoci se naše jednotka sboru dobrovolných hasičů spolu s kolegy ze Staré Vsi nad Ondřejnicí vydala v sobotu 26.6.2021 do obce Mikulčice, kde pomáhala s odklízením suti a provizorním zakrýváním konstrukcí. Výjezdu se zúčastnilo 7 členů jednotky.

Protože potřeba odjet a pomoci se objevila rychle, vyhlásili jsme v sobotu v poledne veřejnou sbírku potřebných věcí, která měla mezi občany velkou odezvu a měli jsme problém všechny věci naložit. Většina pomoci byla předána přímo v obci Mikulčice, zbytek putoval do centrálního skladu v postiženém místě.

Díky velké podpoře občanů a podnikatelů z celé republiky bylo v centrálním skladu již tolik materiálu a humanitární pomoci, že jsme malou část věcí museli přivézt zpátky. Po dohodě se zástupci obce budou zbylé věci roztříděny a uloženy v hasičské zbrojnici pro případné další využití při mimořádné události.

Za jednotku SDH Petřvald děkuji všem občanům, kteří nezištně přispěli na pomoc postiženým oblastem. Rovněž děkuji členům jednotky, kteří se výjezdu zúčastnili.

Zvlášť děkujeme panu Dombrovskému, který do sbírky věnoval elektrocentrálu. Ta se rovněž vrátila zpět. Bude uložena v hasičské zbrojnici, hasiči ji budou pravidelně zkoušet a udržovat, aby v případě nouze při výpadku elektřiny mohla být zájemcům zapůjčena.

                                                                      

Za jednotku SDH Petřvald Ing. Ondřej Fabián

 


Vytvořeno: 28. 6. 2021
Poslední aktualizace: 28. 6. 2021 22:22
Autor: Správce webu