Obec Petřvald
Petřvald

Jednotka SDH Petřvald pomáhala na Jižní Moravě

Jednotka SDH Petřvald pomáhala na Jižní Moravě

V rámci dobrovolnické pomoci se naše jednotka sboru dobrovolných hasičů spolu s kolegy ze Staré Vsi nad Ondřejnicí vydala v sobotu 26.6.2021 do obce Mikulčice, kde pomáhala s odklízením suti a provizorním zakrýváním konstrukcí. Výjezdu se zúčastnilo 7 členů jednotky.

Protože potřeba odjet a pomoci se objevila rychle, vyhlásili jsme v sobotu v poledne veřejnou sbírku potřebných věcí, která měla mezi občany velkou odezvu a měli jsme problém všechny věci naložit. Většina pomoci byla předána přímo v obci Mikulčice, zbytek putoval do centrálního skladu v postiženém místě.

Díky velké podpoře občanů a podnikatelů z celé republiky bylo v centrálním skladu již tolik materiálu a humanitární pomoci, že jsme malou část věcí museli přivézt zpátky. Po dohodě se zástupci obce budou zbylé věci roztříděny a uloženy v hasičské zbrojnici pro případné další využití při mimořádné události.

Za jednotku SDH Petřvald děkuji všem občanům, kteří nezištně přispěli na pomoc postiženým oblastem. Rovněž děkuji členům jednotky, kteří se výjezdu zúčastnili.

Zvlášť děkujeme panu Dombrovskému, který do sbírky věnoval elektrocentrálu. Ta se rovněž vrátila zpět. Bude uložena v hasičské zbrojnici, hasiči ji budou pravidelně zkoušet a udržovat, aby v případě nouze při výpadku elektřiny mohla být zájemcům zapůjčena.

                                                                      

Za jednotku SDH Petřvald Ing. Ondřej Fabián

 

Datum vložení: 28. 6. 2021 22:21
Datum poslední aktualizace: 28. 6. 2021 22:22
Autor: Správce webu

Aktuality

Poslední hlášení

 

Facebook

 

Překlad (translations)

ObčanServer

mapy

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Přihlášení k odběru zpráv

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím SMS a e-mailů

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Obec Petřvald

Obec Petřvald se nachází v severovýchodní části novojičínského okresu, na pravém břehu řeky Lubiny a po levé straně silnice vedoucí z Příbora do Ostravy. Její střední nadmořská výška je 244 m n. m. Spolu s místní částí Petřvaldík tvoří jednu politickou i katastrální obec. K 1. lednu 2022 měla obec 1 809 obyvatel. Celkem je v ní registrováno 502 domovních čísel v Petřvaldě a 84 v Petřvaldíku. Výměra obce je 1250 ha, z toho zemědělská půda čítá 907 ha, lesní půda 68 ha, vodní plochy 33 ha, zastavěná plocha 32 ha a ostatní neurčená půda 210 ha.