Aktuality

Aktuality

Nastavení velikosti písma
Zmenšit písmo o 10%
Zvětšit písmo o 10%

Překlad (translations)

Czech English French German Hungarian Italian Polish Russian Slovak Spanish
◄ ZPĚT NA NABÍDKUZPĚT NA STANDARDNÍ PODOBU STRÁNEK

Zprávy

Zprávy

první předchozí
ze 2
poslední

gulasfest

Gulášfest

Soutěž ve vaření kotlíkového guláše na hřišti v Mošnově dne 31.8.2019 od 13:00 hod. celý text

ostatní | 15. 8. 2019 | Autor: Správce webu

Informace o konání vojenského cvičení na letišti v Mošnově

Ve dnech 22. až 30.8.2019 proběhne v lokalitě Letiště Leoše Janáčka Ostrava-Mošnov a přilehlých částí navazující na obce Albrechtičky a Petřvaldík "vojenské cvičení příslušníků Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Ostrava". celý text

ostatní | 15. 8. 2019 | Autor: Správce webu
traktor

Koncert kapel TRAKTOR a Demos

23.8.2019 od 20:00 hod. celý text

ostatní | 15. 8. 2019 | Autor: Správce webu

Dovolená praktický lékař MUDr. Švidrnoch

V době od 26. srpna do 6. září 2019 bude z důvodu čerpání dovolené zavřená ordinace praktického lékaře MUDr. Švidrnocha. celý text

ostatní | 8. 8. 2019 | Autor:
sochovky

Sochovy národopisné slavnosti

V sobotu 24. srpna 2019. Více informací v příloze. celý text

ostatní | 7. 8. 2019 | Autor: Správce webu

Dotazník - vysokorychlostní internet do domácností

Žádost o vyplnění dotazníku. Výsledky průzkumu budou sloužit jako jeden z podkladů pro přípravu nového Národního plánu rozvoje vysokokapacitních sítí (2020+). Zároveň se zvažuje příprava dotačního programu na poskytování „voucherů“ na vysokorychlostní internet do domácností v Moravskoslezském kraji. celý text

ostatní | 7. 8. 2019 | Autor: Správce webu
#

Bezpečně do školy

Preventivní článek Policie ČR zaměřený na bezpečnou cestu do školy celý text

ostatní | 21. 7. 2019 | Autor:
Vítání občánků 1

Vítání občánků

Vítání občánků

Obecní úřad v Petřvaldě chce zachovat tradici slavnostního obřadu Vítání občánků do života, a proto se obrací na rodiče nově narozených dětí s trvalým pobytem v Petřvaldě. Vážení rodiče, dle zákona o ochraně osobních údajů jsme byli nuceni učinit následující kroky.
Pokud se chce zákonný zástupce spolu s dítětem zúčastnit obřadu vítání občánků, je zapotřebí, aby vyplnil souhlas se zpracováním osobních údajů a přihlášku. Na obřad vítání občánků jsou dítě a jeho zákonní zástupci pozváni na základě předem vyplněného souhlasu, který zákonní zástupci dítěte obdrží písemně.

Milí rodiče dětí narozených od 1.1.2019 do 31.7.2019, pokud máte zájem zúčastnit se vítání občánků dne 6.10.2019, sdělte do 30.8.2019 na Obecní úřad v Petřvaldě, zda se vítání zúčastníte. Telefon: 556754437, 556754230, email: obec@petrvaldobec.cz. Na základě Vašeho zájmu zašleme pozvánku spolu se souhlasem.
celý text

ostatní | 27. 6. 2019 | Autor: kulturní komise

Rodinné pasy

Projekt Rodinné pasy je zaměřen na podporu rodin s dětmi do 18 let a to včetně rodin neúplných, náhradních i rodin tvořených partnerským svazkem bez složení manželského slibu. Registrací, která je zdarma, získáte možnost čerpat mnoho výhod a slev na zboží, služby či na aktivity s vašimi nejbližšími, s vašimi dětmi. celý text

ostatní | 25. 6. 2019 | Autor: Správce webu

„Den pěstounství" v MSK v roce 2019

„Den pěstounství"
v Moravskoslezském kraji v roce 2019

V roce 2017 a 2018 Moravskoslezský kraj ve spolupráci s více než 15 organizacemi, které v oblasti náhradní rodinné péče působí, uspořádal již dva ročníky „Dne pěstounství", a to formou celodenních happeningů, na které přišlo v každém roce téměř 2000 návštěvníků z řad pěstounských rodin a přibližně stejné množství osob navštívilo tuto akci z řad široké veřejnosti. V letošním roce byl taktéž předložen radě kraje návrh na realizaci III. ročníku „Dne pěstounství, který rada kraje podpořila a odsouhlasila. Dávám Vám tedy na vědomí, že společenská akce se uskutečni dne 12. 10. 2019 od 10:00 do 18:00 hodin v Dolní oblasti Vítkovic, z.s.

Během této společenské akce bude umožněn pěstounským rodinám bezplatný vstup do interaktivních expozic Velkého a Malého světa techniky či vstup na Bolt Tower (omezený počet v počtu 100 vstupů dle provozních možností provozovatele). Pro všechny účastníky bude navíc zajištěn na celý den bezplatný zábavný program sportovního a zážitkového charakteru. V letošním roce bude doprovodný program zpestřen např. o skákací hrady, deskové hry, interaktivní zábavné taneční vystoupení, science show či fotokoutek, kde se budou moci všichni účastníci vyfotit a odnést si tak ze „Dne pěstounství“ památku v podobě fotografie. Rozšířena bude i nabídka produktů sociálních podniků s různými druhy občerstvení. V rámci Dne pěstounství nebudou chybět ani zástupci doprovázejících organizací působících v našem kraji se svými edukačními a zábavnými programy (např. malování na obličej, tetování henou, tvůrčí vlasová dílna, soutěže, lukostřelba, projížďky na koni), či registrační stánek s nabídkou výhodných rodinných pasů. Návštěvníci se budou moci zúčastnit i přednášky Mgr. Jana Špilara na téma významu rodiny v životě dítěte. Zajímavým bonusem bude zajisté také diskuze s mladými lidmi, kteří prožili své dětství v dětských domovech a s pomocí organizace Mimo domov, os., se učí žít „samostatný" život. Lákadlem pro návštěvníky se může stát i hudební vystoupení známého muzikálového zpěváka Tomáše Savky a jeho kolegyně Martiny Šnytové, děti a mládež zajisté přivítají hudební a taneční číslo Patrika Ulmana nebo vystoupení parkouristů.
Moravskoslezský kraj ani v letošním roce nezapomněl obdarovat i návštěvníky z řad široké veřejnosti a pro ty, kteří v den konání akce dorazí, zajistil 20% slevu na vstupném do Malého a Velkého světa techniky. Návštěvníci z široké veřejnosti mohou stejně jako pěstounské rodiny využít zdarma celodenního zábavného programu pro děti i dospělé.
Moravskoslezský kraj si váží toho, že pěstouni patří k lidem, kteří jsou ochotni vice dávat než dostávat a má za to, že je potřebné motivovat je vhodně k jejich významné a smysluplné práci, a především je za to také náležitě ocenit. I v letošním roce tedy budou v rámci „Dne pěstounství v Moravskoslezském kraji oceněni formou dárkového voucheru tři komisí vybraní pěstouni, kteří významně přispěli k rozvoji náhradní rodinné péče.
celý text

ostatní | 24. 6. 2019 | Autor:

MAS Region Poodří - Výsledky ze sobotního 18. ročníku „Otevírání Poodří a pooderského koštování“.

MAS REGION POODŘÍ - výsledky ze sobotního 18. ročníku „Otevírání Poodří a pooderského koštování“.
Vítězům gratulujeme a zúčastněným děkujeme za přízeň.


celý text

ostatní | 21. 5. 2019 | Autor: MAS Region Poodří
Petřvaldští krasojezdci zajeli na domácí půdě nové osobní rekordy  1

Petřvaldští krasojezdci zajeli na domácí půdě nové osobní rekordy

V sobotu 13. dubna 2019 se v Petřvaldě sjelo více než 40 krasojezdců z celé republiky, aby se zúčastnili 4. kola Českého poháru v krasojízdě všech věkových kategorií. Závodilo také 9 krasojezdeckých dvojic.

Domácím závodníkům se vydařil závod přesně podle jejich představ a na domácí půdě za velké podpory domácích fanoušků předvedli nové osobní rekordy. „Alena Čani zajela velmi pěknou sestavu, když ztratila jen 0,5 bodu a vytvořila si nový osobní rekord,“ hodnotil jízdu svěřenkyně trenér Kamil Bartůněk. Alena Čani skončila v konkurenci 12 závodnic na 6. místě s 29,03 body, sedmá pak Nela Pavliňáková s 24 body a desátá Gabriela Schybolová s 20,37 body.

„Rovněž závodníci Pavlík a Bubík zajeli své sestavy na hranici svých možností a také si vytvořili nové osobní rekordy,“ doplnil trenér. Petřvaldské žáky dokázal porazit jen Vojtěch Blažek z SKP Komety Brno. Jakub Pavlík obsadil druhé místo s 39,55 body a třetí skončil Matěj Bubík s 38,37 body. Na sedmém místě se umístil jejich kolega Václav Hekele s 15,77 body.

„Při neúčasti našeho nejlepšího juniora byly jízdy ostatních juniorů a juniorek na průměrné úrovni, snad jen lze vyzvednout zlepšení u Havlíčkové z TJ Pankrác Praha,“ komentoval Kamil Bartůněk závody juniorů. Naši závodníci zajeli své osobní rekordy.

celý text

ostatní | 18. 4. 2019 | Autor: Irena Čani
#

Chodci a cyklisté v silničním provozu…a používání mobilních telefonů

Preventivní článek Policie ČR. celý text

ostatní | 18. 4. 2019 | Autor: Správce webu
#

HC SDH Petřvald

Třicátým březnem skončila sezóna hokejové ligy v Kopřivnici, ve které jsme obsadili 3. místo. Ale vrchol sezóny nás čekal 5. -7. dubna ve slovenském Trenčíně, kde jsme se zúčastnili mezinárodního mistrovství české a slovenské republiky v ledním hokeji, které řídi Český hokejový svaz. celý text

ostatní | 18. 4. 2019 | Autor: Otto Kleniar, hokejový klub SDH Petřvald

Odpady v Petřvaldě

V obci již léta velmi dobře funguje sběr tříděného odpadu. Valná většina občanů ukládá odpad dle stanovených pravidel, ale velmi často se najdou jednotlivci, kteří svým přístupem a lhostejností třídění komplikují.

Kontejner na zelený odpad. Obec Petřvald přistavila pro naše občany kontejner na zelený odpad, který je následně odvážen ke zkompostování. Kontejner se nachází pod sokolovnou. Každým rokem prosíme občany o ukázněnost při ukládání zeleného odpadu a prosby jsou marné. Do kontejneru někdo uložil kořeny stromů, větve, 1,5 m vysoké túje a zelenou maskovací síť (asi proto, že je to zelený odpad). Jenže takový kontejner nám žádná kompostárna nepřijme. Proto jsme se rozhodli, že budeme opět monitorovat ukládání odpadu, a to 24 hodin denně. Přistižený viník na své náklady nechá kontejner vyvézt do kompostárny firmy OZO Ostrava. A určitě to nebude levná záležitost.
Větve můžete odvézt na zahradu pod starý obecní úřad ke štěpkování.
Na Dvorku občané vozí zelený odpad do lesíků a hází ze svahu do bývalého mlýnského náhonu. Přitom obec Petřvald v roce 2015 pořídila prostřednictvím Operačního programu Životní prostředí kompostéry. Obdobné jednání občanů je na závodí, dolním a horním konci obce. Odpadem se zaváží slepá ramena řeky Lubiny.

Sběrný dvůr ve Staré Vsi nad Ondřejnicí. Skříně a sedací soupravy vozte do sběrného dvora jen v rozloženém stavu (rozbité). Naši pracovníci musí pracně tento nábytek likvidovat.

Kontejnery na plasty a papír. I malé dítě pozná plast od papíru, ale někteří dospěláci v obci v tom nevidí rozdíl. V kontejnerech na papír se nachází polystyren, gumové hadice a igelitové pytle. A víte, že do papíru někdo vyhodil použité dětské pleny? Pod rouškou tmy se ke kontejnerům přistaví a navozí cokoli. Ráno se můžeme podívat na pěknou spoušť. A cestou do školy ať děti vidí, jak jejich rodiče a prarodiče „třídí“ odpad.

Proč to lidé dělají? Vždyť kontejnery na tříděný odpad jsou doslova na každém rohu!

V sobotu 13. 4. 2019 proběhla v Petřvaldě akce s názvem „My ty pytle naplníme, Petřvald sobě uklidíme“. Sbírat odpad přišlo 40 občanů Petřvaldu a Petřvaldíku a nasbírali 30 pytlů odpadu. V pátek 12. 4. 2019 sbíraly odpad Holki Sokolki a také se jim „dařilo“. Sesbíraly 5 pytlů odpadu.

Děkujeme všem, kdo pomáhají zlepšit okolí naší obce a není jim lhostejná příroda kolem nás.
Václav Kološ, starosta
celý text

ostatní, náš tip | 16. 4. 2019 | Autor:
Podvody na seniorech  1

Podvody na seniorech

Policisté upozorňují seniory: V případě, že budete kontaktování neznámým volajícím, který se představí jako Váš příbuzný (vnuk, syn) a požaduje půjčení peněz, požadavek neakceptujte a zásadně peníze nepředávejte neznámým lidem. Situaci nejprve ověřte zpětným telefonátem u svých blízkých, zda skutečně volal člen rodiny a peníze neodevzdávejte neznámým lidem. Ani kdyby volající „příbuzný“ tvrdil, že nemůže dorazit a že peníze nutně potřebuje, proto posílá jiného člověka, peníze neznámému člověku nepředávejte. Neznámé osoby nepouštějte do svých příbytků. Předmětnou událost sdělte policistům na lince 158. celý text

ostatní | 5. 4. 2019 | Autor: Policie ČR

Zpravodaj EKO-KOM 23/2019

Elektronický zpravodaj o odpadech pro města a obce. celý text

ostatní | 5. 4. 2019 | Autor: Správce webu
letak

Leták ZZS MSK "First Responder"

ZZS MSK učinila další krok podporující úspěšnou záchranu pacientů. Pokud voláte na linku 155, může k vám ještě před příjezdem profesionální posádky přijít zachránce v civilním oděvu, tzv. FIRST RESPONDER. Jde o zdravotníka, policistu, hasiče, či člena jiné organizace, vyškoleného v poskytování první pomoci. Nechte FIRST RESPONDERA pracovat. Může VÝZNAMNĚ přispět k ZÁCHRANĚ ŽIVOTA PACIENTA. celý text

ostatní | 5. 4. 2019 | Autor: Správce webu

Sportovní hala v Brušperku

Vážení, dovolujeme si vás pozvat do sportovní haly v Brušperku. Více informací na nových webových stránkách: http://halabrusperk.cz celý text

ostatní | 25. 3. 2019 | Autor: Správce webu

SmVaK Ostrava - Oznámení o omezení hotovosti

Od nového roku v zákaznických centrech SmVaK Ostrava jen bezhotovostně. Vodárenská společnost od 1. ledna 2019 v zákaznických centrech a obchodních místech z důvodů zvýšení bezpečnosti omezuje platby v hotovosti za vodné a stočné a nabízí celou řadu dalších možností, jak platby provést. celý text

ostatní | 14. 11. 2018 | Autor: Správce webu
oasa

Darujte hodinu týdně seniorům

Darujte hodinu týdně seniorům v Domově pro seniory OASA Petřvald. Hledáme dobrovolníky. celý text

ostatní | 4. 10. 2018 | Autor: Správce webu

Malý železný hasič

Dne 22.9. 2018 proběhla pod hasičskou zbrojnicí dětská soutěž „Malý železný hasič“. celý text

ostatní | 1. 10. 2018 | Autor:
#

120. výročí vzniku SDH Petřvaldík - videoupoutávka

Dne 29.září 2018 od 15 hodin. celý text

ostatní | 27. 9. 2018 | Autor: Správce webu
#

Zahájení školního roku a vysazení stromu republiky

Videoreportáž celý text

ostatní | 27. 9. 2018 | Autor: Správce webu
zdravotni cviceni

Zdravotní cvičení nejen pro seniory

Bude probíhat od 1. 10. pravidelně každé pondělí od 9 do 10 hodin v malém sále Katolického domu v Kopřivnici. celý text

ostatní | 24. 9. 2018 | Autor:

Hasičský soutěžní víkend v Petřvaldě

Dne 8.9. 2018 proběhly pod hasičskou zbrojnicí hned dvě hasičské soutěže. celý text

ostatní | 13. 9. 2018 | Autor: Správce webu
plakat

Tanec pro ženy

V tělocvičně Mateřské školy Petřvald s Janou Buryanovou Kravalovou. Každé úterý 18-19 hod. Začínáme 18.9.2018. celý text

ostatní | 7. 9. 2018 | Autor:

Územní studie krajiny správního obvodu ORP Kopřivnice

Městský úřad Kopřivnice pořizuje pro svůj správní obvod, tedy pro území zahrnující města Kopřivnice, Příbor, Štramberk a obce Kateřinice, Mošnov, Petřvald, Skotnice, Trnávka, Závišice a Ženklava, územní studii krajiny. Jedná se o dokument zabývající se krajinou jako celkem, jejímž cílem je vytvořit podklad pro řešení koncepce uspořádání krajiny v územních plánech, pro doplnění územně analytických podkladů, pro činnost dotčených orgánů, a zejména stanovit cílovou vizi krajiny s ohledem na její uživatele a jejich potřeby, tedy vytvořit vyvážený dokument syntetizující poznání o krajině na základě víceoborového přístupu. celý text

ostatní | 1. 8. 2018 | Autor: Správce Webu
#

Nové video z akce "Erbovní slavnosti 2018"


ostatní | 30. 7. 2018 | Autor: Správce Webu

Kanalizační přípojky

Prosíme všechny majitele rodinných domků, kteří ještě neodevzdali Souhlas se situováním odbočného místa kanalizační přípojky, aby tak učinili co nejdříve.
Zastavte se, prosím, na úřadě i v případě zásadního nesouhlasu.
Výzva se netýká majitelů rodinných domků v části Harty, kteří platí stočné a občanů Petřvaldíku.
celý text

náš tip | 10. 7. 2018 | Autor: Ing. Šárka Fabiánová
první předchozí
ze 2
poslední

◄ ZPĚT NA NABÍDKUZPĚT NA STANDARDNÍ PODOBU STRÁNEK