Obsah

Tříkrálová sbírka v Petřvaldě

Typ: ostatní
Tříkrálová sbírka 2019

Pomalu se blíží další ročník Tříkrálové sbírky. Již od roku 2001 se vždy počátkem ledna setkáváme s charitními tříkrálovými koledníky, kteří nám za zpěvu koledy přinášejí požehnání do našich rodin. Prostřednictvím Tříkrálové sbírky můžeme podpořit ty, kteří potřebují pomoc.

Tříkrálová sbírka je povolena Magistrátem hlavního města Prahy pro celé území České republiky. Pomáhají nám ji realizovat dobrovolníci z řad dětí i dospělých. Díky nim ji můžeme začátkem roku 2019 organizovat již po devatenácté.

V letošním roce jsme díky Vaší štědrosti nakoupili a opravili zdravotní a kompenzační pomůcky do půjčovny za 50.000,- Kč, část výtěžku ve výši 19.500,- Kč směřovala dětem na podporu jejich volnočasových aktivit a zbylou částku, tedy 417.525,- Kč použijeme na vybudování skladu zdravotních a kompenzačních pomůcek. Celkové náklady na výstavbu skladu jsou stanoveny na 1. 300 000,- Kč a stavba již byla započata. Dosud jsme proinvestovali 250.000,- Kč.

Výtěžek dalšího ročníku Tříkrálové sbírky máme v úmyslu použít na doplnění sortimentu zdravotních a kompenzačních pomůcek, o které je stále velký zájem. Chceme znovu podpořit i volnočasové aktivity dětí v obcích, kde sbírku realizujeme, část výtěžku ještě použijeme na dokončení stavby skladu zdravotních a kompenzačních pomůcek. Záměrem Charity Studénka je stavba nové budovy, která by bezprostředně sousedila s Domovem sv. Anny. Zde by vznikla nová místa domova pro seniory, denní stacionář a odlehčovací služba. Část výtěžku z tříkrálové sbírky tedy použijeme k úhradě studie proveditelnosti této stavby.

Velmi si vážíme Vaší pomoci a podpory, díky níž můžeme pomáhat potřebným. Děkujeme.
Mgr. Martina Pituchová, člen týmu realizátorů sbírky

V Petřvaldě budou tříkráloví koledníci chodit v sobotu 12. ledna 2019.


Vytvořeno: 18. 12. 2018
Poslední aktualizace: 18. 12. 2018 08:53
Autor: