Obsah

„Den pěstounství" v MSK v roce 2019

Typ: ostatní
„Den pěstounství"
v Moravskoslezském kraji v roce 2019

V roce 2017 a 2018 Moravskoslezský kraj ve spolupráci s více než 15 organizacemi, které v oblasti náhradní rodinné péče působí, uspořádal již dva ročníky „Dne pěstounství", a to formou celodenních happeningů, na které přišlo v každém roce téměř 2000 návštěvníků z řad pěstounských rodin a přibližně stejné množství osob navštívilo tuto akci z řad široké veřejnosti. V letošním roce byl taktéž předložen radě kraje návrh na realizaci III. ročníku „Dne pěstounství, který rada kraje podpořila a odsouhlasila. Dávám Vám tedy na vědomí, že společenská akce se uskutečni dne 12. 10. 2019 od 10:00 do 18:00 hodin v Dolní oblasti Vítkovic, z.s.

Během této společenské akce bude umožněn pěstounským rodinám bezplatný vstup do interaktivních expozic Velkého a Malého světa techniky či vstup na Bolt Tower (omezený počet v počtu 100 vstupů dle provozních možností provozovatele). Pro všechny účastníky bude navíc zajištěn na celý den bezplatný zábavný program sportovního a zážitkového charakteru. V letošním roce bude doprovodný program zpestřen např. o skákací hrady, deskové hry, interaktivní zábavné taneční vystoupení, science show či fotokoutek, kde se budou moci všichni účastníci vyfotit a odnést si tak ze „Dne pěstounství“ památku v podobě fotografie. Rozšířena bude i nabídka produktů sociálních podniků s různými druhy občerstvení. V rámci Dne pěstounství nebudou chybět ani zástupci doprovázejících organizací působících v našem kraji se svými edukačními a zábavnými programy (např. malování na obličej, tetování henou, tvůrčí vlasová dílna, soutěže, lukostřelba, projížďky na koni), či registrační stánek s nabídkou výhodných rodinných pasů. Návštěvníci se budou moci zúčastnit i přednášky Mgr. Jana Špilara na téma významu rodiny v životě dítěte. Zajímavým bonusem bude zajisté také diskuze s mladými lidmi, kteří prožili své dětství v dětských domovech a s pomocí organizace Mimo domov, os., se učí žít „samostatný" život. Lákadlem pro návštěvníky se může stát i hudební vystoupení známého muzikálového zpěváka Tomáše Savky a jeho kolegyně Martiny Šnytové, děti a mládež zajisté přivítají hudební a taneční číslo Patrika Ulmana nebo vystoupení parkouristů.
Moravskoslezský kraj ani v letošním roce nezapomněl obdarovat i návštěvníky z řad široké veřejnosti a pro ty, kteří v den konání akce dorazí, zajistil 20% slevu na vstupném do Malého a Velkého světa techniky. Návštěvníci z široké veřejnosti mohou stejně jako pěstounské rodiny využít zdarma celodenního zábavného programu pro děti i dospělé.
Moravskoslezský kraj si váží toho, že pěstouni patří k lidem, kteří jsou ochotni vice dávat než dostávat a má za to, že je potřebné motivovat je vhodně k jejich významné a smysluplné práci, a především je za to také náležitě ocenit. I v letošním roce tedy budou v rámci „Dne pěstounství v Moravskoslezském kraji oceněni formou dárkového voucheru tři komisí vybraní pěstouni, kteří významně přispěli k rozvoji náhradní rodinné péče.


Vytvořeno: 24. 6. 2019
Poslední aktualizace: 24. 6. 2019 15:11
Autor: