Obsah

Aktuality z mateřské školy

Typ: ostatní
Blíží se nám konec školního roku a tak Vám přiblížíme střípky z mateřské školy.

V únoru paní učitelky uspořádaly již tradičně maškarní ples s myškou Klárkou a veverkou Terkou.Ples probíhal ve velmi radostné a soutěživé atmosféře.

Divadlo Šikulka se svou pohádkou „O neposlušném medvídkovi“k nám přijelo v měsíci březnu. Velice zajímavá a naučná pro děti byla také beseda s nevidomým pánem a jeho vodícím pejskem.

Začátkem dubna si děti ze třídy Berušek vyzkoušely, jak se spí v naší mateřské škole. Přijelo k nám mobilní planetárium (Sférické kino), kde děti viděly pohádku „ O podmořském světě“. Společnost KOFIKOLO za námi přijela s pohádkou „O perníkové chaloupce“. Děti dostaly zdravý nápoj, který byl připravený z čerstvého ovoce, a také si zaskákaly na nafukovacím hradu. S dětmi jsme navštívili divadlo loutek v Ostravě, kde pro nás  připravili   pohádku     „O blýskavém prasátku“. Koncem dubna se na naší školní zahradě uskutečnila akce „Čarodějnice aneb probouzení broučků ze zimního spánku“. Plnily se úkoly na jednotlivých stanovištích a na závěr se opékaly párky.

V měsíci květnu děti ze třídy Berušek jely na školní výlet do Dinoparku a děti ze třídy Žabiček a Koťátek do Štramberku. Ke „DNI MATEK“ jsme s dětmi pro maminky připravily na jednotlivých třídách besídky s  pásmem básniček, písniček a her. Odpoledne bylo velice příjemné, chvilkami, až dojemné. Maminky si domů odnášely malé dárečky a doufáme, že i hezké zážitky.V tomto měsíci k nám také přijel kouzelník Aleš, který nám vyčaroval pohádku. Děti se také zapojily do „Maxi dílen“, které jsme pořádali ve spolupráci s paní Plískovou z knihovny. Rozloučení s předškoláky nám uzavřel měsíc květen.

U příležitosti oslav „DNE DĚTÍ“ byla pro děti uspořádané akce na jednotlivých třídách a také sladká odměna.

A co nás ještě v nejbližší době čeká? Jsou to Erbovní slavnosti, na které se všichni těšíme.

Na závěr chceme poděkovat Všem rodičům za jejich spolupráci. Všem našim dětem přejeme krásné prázdniny a malým školáčkům hodně úspěchů ve školních lavicích.

 

Kolektiv MŠ


Vytvořeno: 29. 6. 2018
Poslední aktualizace: 29. 6. 2018 06:54
Autor: Správce Webu