Obsah

Zprávy

Anketa

Pro Územní studii krajiny správního obvodu ORP Kopřivnice. celý text

ostatní | 22. 5. 2017 | Autor: Správce webu

Před rokem 4. místo, letos "bedna"

Minulou sobotu 13.5.2017 se v Němčicích nad Hanou konalo finále Mistrovství ČR v krasojízdě žactva. Z našeho oddílu se na toto mistrovství probojoval žák Tomáš Frydecký. celý text

ostatní | 18. 5. 2017 | Autor: Správce webu
#

Bleší trh v Trnávce

Bleší trh v Trnávce celý text

ostatní | 16. 5. 2017 | Autor:
tenisova skola

Tenisová škola

Nábor dětí ve věku 3 - 15 let. celý text

ostatní | 15. 5. 2017 | Autor: Správce webu
#

Fotografická soutěž „Naše vesnice“

Obec Petřvald vyhlašuje FOTOGRAFICKOU SOUTĚŽ pro fotografy amatéry na téma „Naše vesnice“. celý text

ostatní | 27. 4. 2017 | Autor: Správce webu
#

Na hasičárně v Petřvaldě bude v sobotu 27.5.2017 Veteran Rallye Ostrava 2017

V sobotu 27. května, v době od cca 11:30 do cca 14:00 hod. můžeme shlédnout celé startovní pole historických vozidel v areálu pod hasičárnou. celý text

ostatní | 10. 4. 2017 | Autor: Správce webu

1. Výzva MAS Regionu Poodří OP Životního prostředí – „Výsadba dřevin“

Místem realizace je územní působnost MAS Regionu Poodří, z.s., konkrétně území CHKO Poodří – katastrální území obcí: Albrechtičky, Bartošovice, Bernartice nad Odrou, Hladké Životice, Jeseník nad Odrou, Jistebník, Kunín, Mankovice, Petřvald, Pustějov, Studénka, Suchdol nad Odrou, Šenov u Nového Jičína, Vražné. celý text

ostatní | 4. 4. 2017 | Autor: Správce webu
#

PODĚKOVÁNÍ VEŘEJNOSTI ZA PODPORU ZŠ PETŘVALD

Rádi bychom touto formou poděkovali rodičům našich žáků a ostatním občanům za podporu školy, ať již formou sběru starého papíru či nákupem našich výrobků na „Rozsvěcení vánočního stromu“. celý text

ostatní | 17. 3. 2017 | Autor: Správce webu
#

SmVaK Ostrava - Vodovodní a kanalizační přípojky

Užitečné informace pro občany Petřvaldu. celý text

ostatní | 14. 3. 2017 | Autor: Správce webu

Vyhlášená 2., 3. a 4. Výzva OP Zaměstnanost

Dne 28. února 2017 byla vyhlášená 2., 3. a 4. Výzva Operačního programu Zaměstnanost MAS Regionu Poodří, z.s. celý text

ostatní | 3. 3. 2017 | Autor: Ing. Oldřich Usvald, manažer MAS Regionu Poodří,z.s.
#

Soutěž pro žáky základní školy

K oslavám 750 let od první zmínky o obci Petřvald základní škola připravila pro své žáky soutěž s názvem „Když Petřvald slaví…“ celý text

ostatní | 3. 3. 2017 | Autor: Správce webu
#

Změny autobusové linky 910333 Ostrava – Mošnov a zavedení nového spoje

Změny jízdních řádů veřejné linkové osobní dopravy k termínu celostátních změn JŘ k 5.3.2017. K tomuto termínu dochází k zavedení nové linky 910331 Ostrava – Krmelín – Stará Ves n. Ondř. – Petřvald – Mošnov, která má novou trasu v Ostravě, kde výchozí zastávkou je Ostrava, Přívoz, Sad Boženy Němcové a také spoje této linky zajišťují dopravní obslužnost obce Petřvald do/z průmyslové zóny Mošnov. Z tohoto důvodu došlo k úpravě trasy některých spojů na lince 910333 Ostrava – Mošnov, které již nezajíždějí přes obec Petřvald. celý text

ostatní | 27. 2. 2017 | Autor: Správce webu

Kontrola kotlů, aneb jak nenaletět podvodníkům

Vzhledem k nové povinnosti plynoucí ze zákona o ochraně ovzduší, týkající se majitelů většiny kotlů na tuhá paliva, apelujeme především na osoby seniorského věku, aby vždy důkladně zvážili, koho vpustí do svého obydlí. celý text

ostatní | 7. 2. 2017 | Autor: Správce webu

Rekonstrukce smuteční obřadní síně

Vážení spoluobčané, Obec Petřvald přistoupila po 40 letech provozu smuteční obřadní síně k její rekonstrukci a modernizaci.

Velkých změn dozná především interiér budovy a technologické zařízení.
Předpokládaná cena rekonstrukce je necelé 4 mil. korun. Je to velká částka, ale jsme přesvědčeni, že si to místo posledního rozloučení po tolika letech užívání zaslouží. Práce by měly trvat asi čtyři měsíce, pokud se nevyskytnou skryté problémy.
Jako náhradu v době probíhajících prací nabízíme uskutečnění i civilního
smutečního obřadu (bez kněze) v místním kostele sv. Mikuláše (využití je nutno domluvit přímo na farním úřadě) anebo v obřadní síni na hřbitově ve Staré Vsi nad Ondřejnicí (využití je potřeba sjednat v kanceláři obecního úřadu ve Staré Vsi nad Ondřejnicí).
Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení.
celý text

ostatní | 5. 2. 2017 | Autor: ing. Šárka Fabiánová

Bezhotovostní platby poplatků

Rada obce rozhodla, že od nového roku 2017 nebudou v kanceláři obecního úřadu v hotovosti vybírány poplatky za psy a poplatky za vývoz popelnic.
Poplatek za psy ve výši 120 Kč za jednoho psa, prosím, uhraďte bezhotovostním převodem na účet obce Petřvald (číslo účtu: 1766194309/0800); jako variabilní symbol použijte číslo popisné. Občané Petřvaldíku vloží před své číslo popisné dvě šestky (66xx). (Při této příležitosti žádáme občany, kteří poplatek za svého pejska pro rok 2016 zapomněli uhradit, ať tak učiní ještě letos v kanceláři obecního úřadu).
Společnost OZO, se kterou máme mandátní smlouvu, připravuje a rozesílá složenky, ze kterých lze vyčíst údaje pro bezhotovostní platby. Samozřejmě lze zaplatit složenku i na poště. Upozorňuji však, že při bezhotovostní platbě převodem z účtu, je nutno každoročně uvádět platný variabilní symbol.
Tento bezhotovostní styk velmi usnadní administrativu na úřadě. Děkujeme za pochopení.

celý text

náš tip | 19. 12. 2016 | Autor: Ing. Šárka Fabiánová
Hlavaté vrby v Košatce

25 let chráněné krajinné oblasti Poodří - Hlavaté vrby

Ke krajině v Poodří patří i esteticky výrazný motiv linií hlavatých vrb. celý text

ostatní | 26. 9. 2016 | Autor: Ing. Radim Jarošek, Správa CHKO Poodří